بسم الله
 
EN

بازدیدها: 809

جعل

  1392/6/21

سوال:

با سلام خدمت همکار محترم مي خواستم نظر شما رو در مورد اين پرونده بدونم . شخصي با اسکن يک گواهي اشتغال به تحصيل و سپس تغيير نام آن يک گواهي به نام خود تهيه و به راهنمايي و رانندگي تحويل ميدهد آيا عمل ايشان مصداق جعل مي باشد ؟به نظرم با توجه به اسکن اصل که مصدق هم نبوده در واقع جعل کپي ميباشد و لذا جرم جعل و استفاده از سند مجعول تحقق نيافته است .با تقديم سپاس فراوان

-------------

پاسخ:

 
 همكار خوبم سلام 
 1 -اسکن جعل نيست. چاپ نوشته اي با چاپگر بطوريکه مفادي خلاف واقع چاپ شود، مصداق ساختن سند يا نوشته است. طبعا کاربردش هم جرم.
 2- ماده 619 منصرف از زوجين است.






برای دادن نظر، باید به صورت رایگان در سایت عضو شوید. [عضویت در سایت]



مشاوره حقوقی رایگان