بسم الله
 
EN

بازدیدها: 1,600

تشکيک در اخذ وکالت از پدر قبل از فوت

  1390/10/9
سوال: .پدرم حدودپنج سال پيش مرحوم شد. ايشان چند سال قبل از فوتش يک وکالت تام الاختيار وبلاعزل به برادرم داد تا به گفته خودش رسيدگي به امور اداري وفروش بعضي از زمينهايش را پيگيري کند.برادر بنده بعد از فوت ايشان ادعا کرد که همه اموال را از پدرم خريده اما قولنامه يا مبايعه نامه اي ارائه نداد که ما ببينيم.بعد از پيگيري وتحقيق از اداره ثبت اسناد واملاک دريافتيم که ايشان دو سال قبل از فوت پدرم با وکالت نامه مذکور تقاضاي سند به نام خودش از طريق ماده 147 نموده است وبراي تک تک زمينها راي موافق هيات کميسيون ماده147 را گرفته(درسال 1379)و 2سال بعد از فوت پدرم سند زمينهاي مذکور صادر شده است.سوال اينجاست با توجه به اينکه وکالت ايشان بعد از فوت پدر باطل شده سند هاي ايشان قانوني است؟.به عبارت ديگر تاريخ راي هيات رسيدگي به ماده 147 (که قبل از فوت است) مهم است يا تاريخ صدور سند(که بعد از فوت ميباشد)
----------------
پاسخ: تاريخ صدور رأي مهم است. ولي وکالت اثري در موضوع ندارد. بنظرم برادرتان با استناد به وکالت براي خودش بيعنامه نوشته است. برويد اداره ثبت و رد رإي هيئت حل اختلاف را بگيرييد و سوابق را هم بخواهيد و اگر قانوني نبود، از راي هيئت به دادگاه شکايت کنيد





برای دادن نظر، باید به صورت رایگان در سایت عضو شوید. [عضویت در سایت]



مشاوره حقوقی رایگان