بسم الله
 
EN

بازدیدها: 697

ديدگاههاي قضايي(47)ثبت ازدواج

  1390/11/23
خلاصه: ديدگاههاي قضايي ثبت ازدواج
سوال ـ چنانچه رابطه زوجيت در دادگاه ثابت شود. آيا براي اجراي حکم ثبت ازدواج نياز به ارائه گواهي‎نامه پزشکي مي‏باشد يا خير؟



نظريه شماره 9609/7 مورخ 20/11/1382



نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه



با توجه به ماده3 دوم از قانون لزوم ارائه گواهينامه پزشک قبل از وقوع ازدواج مصوب سال 1317 که دفاتر ازدواج را مکلف نموده قبل از وقوع ازدواج گواهينامه مذکور را مطالبه نمايند، به نظر مي‏رسد که چنانچه وقوع ازدواج در گذشته احراز شود و دادگاه حکم بر ثبت واقعه ازدواج صادر نمايد، نيازي به ارائه گواهينامه و يا معافيت از ارائه آن نبوده و دفاتر ازدواج مکلف به ثبت واقع ازدواج مي‏باشند.





برای دادن نظر، باید به صورت رایگان در سایت عضو شوید. [عضویت در سایت]



مشاوره حقوقی رایگان