بسم الله
 
EN

بازدیدها: 887

ديدگاههاي قضايي(42)جلب گواه

  1390/11/4
خلاصه: ديدگاههاي قضايي جلب گواه
سوال ـ در امور مدني چنانچه نياز به حضور گواه پيدا شود و با دوبار فرستادن اخطاريه در دادگاه حاضر نگردد، آيا ميتوان گواه را جلب کرد؟




نظريه شماره 1133/7 ـ 16/8/1379

نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه

طبق ماده 243 قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور مدني اگر گواه با يک بار احضار که مطابق قانون صورت گرفته باشد در موعد مقررحضور نيابد براي بار دوم احضارمي‎شود و چون در اين ماده و ساير مواد اين قانون، قانونگذار اجازه جلب گواه را در امورمدني نداده است لذا در امور مدني نمي‎توان گواه را جلب نمود.





برای دادن نظر، باید به صورت رایگان در سایت عضو شوید. [عضویت در سایت]



مشاوره حقوقی رایگان